Операционна система (поддръжка)

headshoterrr
Active User
Active User

24 Dec 2010 10:30

Имам бекъп на компа. Мога ли с Акрониса да направя още един или новия ще премахне стария. :unsure:
Image

*DANGER*
Developer
Developer

24 Dec 2010 13:11

можеш да го подновиш но не е желателно ,ной добре е да се направи нов ако всичко работи нормално.
Support questions belong to the forum, not to my PM Box!.

Image

The box said 'You need Windows XP or better' .... so I installed linux.

headshoterrr
Active User
Active User

24 Dec 2010 13:40

Стария не искам да го пипам, нека си седи в Д-то, въпроса ми е за друг отделен да направя, щото примерно през 2-3 месеца ми излизат едни прозорчета от рода на: win 0x 000100135 ,click Ok to terminate this program и тн, и после едни сини и черни екрани почват :blink: :roll: и после: преинсталирам, пускам после бекъпа , но от стария досега има промени в настройките- ползвам гугъл хром/ опитайте го досто по- бърз е от ИЕ/, ъпдейти , програми и тн тн тн. Губя доста време докато настроя щайгата. Затова ми се иска да си запазя стария бекъп, за всеки случай и да имам един друг по-актуален.
Image

*DANGER*
Developer
Developer

24 Dec 2010 13:42

направи нов
Support questions belong to the forum, not to my PM Box!.

Image

The box said 'You need Windows XP or better' .... so I installed linux.

headshoterrr
Active User
Active User

03 Mar 2011 11:06

Понеже винаги има някой който обвинява сървърите за лаг, спад на FPS , насичане и засичане -ето някои неща които помагат на компа да работи добре. Казвам го от личен опит щото преди година и аз си мислех че проблема не е в мен и търсех причината в сървърите.

Дори и с минималните изисквания за играта, т.е. по- слаб комп, играта може да върви добре, ако компютъра е "чист". Моят е Интел на 1.8гх, 256мб видео, 1гб рам. На диск С нямам нищо, нищо, освен операционната система- всички снимки, игри, даунлоудс и др са на Д и Е дискове.
Преинсталиране -понякога се налага, не е страшно, има упътвания в нета- общо взето е един час чакане и 15-20 натискания на бутона NEXT. Компа се форматира/изтрива/ и започваме наново.
Ъпдейт- на драйверите на видеото е нужно и ОС програмите да бъдат "съвременни" затова "AUtomatic updates" трябва да е включен и ъпдейтите инсталирани, Когато играя обаче ги изключвам или по точно 2-3 седмично го пускам да се осъвременят, Firewall включен винаги обаче. При игра изключени: ТОРЕНТИ, скайп, Браузери, плеъри и тн тн. ctrl+alt+del и ще видите, ако са включени те колко "товарят"щайгата"
Diskeeper- автоматично дефрегментира/подрежда/ постоянно дисковете и освобождава място на тях.
WinXP manager- веднъж седмично я пускам- чисти компа от излишни файлове
SPybot- search i destroy- също ефикастна програмка за разни зловредни гадини пълзящи из нета и накрая антивирусната
Касперски ползвам, не е тежка, за мен най-ефективната антивирусна, дори прекалява понякога и лови и ГАК- а. При игра обаче изключвам ъпдейтването й, щото е "тежко". Чат- пат отварям щайгата и я почиствам, лекинко с чекта и прахосмукачка, да може да "диша"
НА С-то с десен бутон кликвате избирате :свойства/properties, след това почистване на диск, 1-2 месечно да се изчисти кошчето, временни файлове.
На Десктопа максимално малко икони, при мен с 4, от старт менюто си избирам нещо ако ми трябва.
В играта играя на по-малка разделителна способност. Засега това се сещам, нещата не са сложни, просто трябва внимание малко към компа. Та благодарение на тези неща и хората в този форум и с този старичък вече комп, вече нямам засичания и проблеми .
Ааа, за интернета ползвам GOOGLE CHROME- пробвайте го.
PLAY@ENJOY................ :thumbup: :yahoo: :thumbup:
Last edited by headshoterrr on 03 Mar 2011 13:10, edited 1 time in total.
Image

angel.from.hell
Forum God
Forum God

03 Mar 2011 12:43

Да допълня! Внимавайте е automatic updates! Яко ви е пиратски windowsa (за което сам 100% сигурен) не е препоръчително да го ползвате
[blink]Genntleman in world of d*mbas*es[/blink]

headshoterrr
Active User
Active User

03 Mar 2011 13:06

99% съгласен, затова не го включвам постоянно 1-2 пъти седмично. и да допълня BACK UP с Acronis true image, позволява при проблем да върнем настройките, състоянието на компа към предишен момент/когато всичко е било ОК за 10мин.
Друго/ не знам има ли ефект/ на С/windows/prefetch, папката я чистя чат-пат.
Има и доста други настройки на ОС-то, но са по специфични, казвам неща които са елементарни и не изискват някакви сложни познания, освен инсталиране на някой програми и сканиране на компа.
Предполагам и интернет връзката е от значение- например доставчика ми предлага интернет за 10, 15, 20, 24, 36лв. "колкото повече, толкова повече", както казва Мечо ПУх :thumbup:
Image

headshoterrr
Active User
Active User

05 Mar 2011 13:37

Намерих някой неща, настройки за по-напреднали:
Image

headshoterrr
Active User
Active User

07 Mar 2011 11:49

Няма да трия линка за оптимизация на ХР-то, но все пак внимавайте какво правите/особено ако не сте по-напреднали/ или по-точно пробвайте нещата едно по едно, за да видите има ли ефект и ако не, да върнете предишните настройки лесно. Такааа, при мен компа работеше както никога досега точно един ден и вчера всичко се сбъгяса. В момента съм преинсталирал/ като имах и една грешна инсталация на ОС-то върху Д, тъй че и при инсталацията внимавайте/, дискове Д и Е са форматирани и започвам ъпдейти и инсталация наново. Ако Danger има време, може да развием темата с по-подробни описания, стъпка по стъпка.
За преинсталация ползвах това упътване:
Първо трябва да инсталираме антивирусна, щото компа е незащитен, аз ползвам Касперски, сваляме я от сайта им и активираме пробната/Trial/ версия за един месец/щото естествено няма да плащаме/, после ще мислим за ресетера- програмка коята след месец време ни пуска още един безплатен месец и така и така, всеки месец.
ВАЖНО- като инсталираме, сканираме с една програма трябва да работи само тя, по -добре да изчакаме, отколкото да отворим браузър или друга програма, уж да спестим време, а всъщност най-вероятно компа да се забави още повече и дори да засече
Интернет Експолера не може да го махнем или по скоро не трябва, но е бъгав и бавен и тежък, затова сваляме Гуугл Хром или мозила
Такаааа, ако чакането при преинсталацията ви се е сторило много тепърва има още докато компа е готов за игра.
Виндоуса да го ъпдейтнем, sp3 да инсталираме, драйвери да ъпдейтнем, но не знаем с какви сме в момента затова ползваме програми като еверест или CPU-Z, след това в сайта примерно на Nvidia/щото аз съм с такава/ да свалим драйверите за нашия модел видео карта, чакаме, инсталираме. остават още програми- WinXp manager,Dikskeeper, spy bot search@destroy, така че има още чаканеь инсталиране и сканиране
Image

headshoterrr
Active User
Active User

10 Mar 2011 21:23

доста програми още остват- Win RAR, Adobe reader, skype, плеъри разни, и тн тн соред това което ползваме- търсене, сваляне, инсталиране, понякога торентите не прадлагат "работещи" програми/трябва помощ от приятел/ :yes: сканиране, ъпдейти, и тн тнтнт. доста занимания, Back up да направим остана...... и да свалим CSS, разархивираме, настройки на играта и..........PLAY@ ENJOY!!!!!!!!!! :yahoo: :thumbup:

И така, написах тези постове за да се види за един , единствен компютър колко неща трябва да се направят, преди да обвиняваме сървърите за лаг, сеч, спад на fps и тнтн. Оправете си първо комповете, после обвинявайте сървъртите за квото и да е било/.

P.S. А за бъговете в играта е същото, можеха да си я купят повече хора за 8 лева миналата година и по друг начин щеше сега да е играта. Поровете се в торентите да свалите некоя програма и ще видите например колко неработещи, пълни с троянски кончета, понита и какво ли още не има там.
ONCE AGAIN: PLAYYYYYYYYYYYY@ENJOYYYYYYYYYYY :thumbup:
Image

Post Reply